Kayakmania 2020 inna niż wszystkie

Kayakmania 2020 inna niż wszystkie
Drodzy Kajakarze, Bardzo trudny organizacyjnie rok 2020 zmusza nas do kompletnej zmiany formuły tegorocznej imprezy. W roku 2020 rezygnujemy z rozbudowanego programu. Nie będzie żadnej formy współzawodnictwa ani pikniku na Wyspie...

Drodzy Kajakarze,

Bardzo trudny organizacyjnie rok 2020 zmusza nas do kompletnej zmiany formuły tegorocznej imprezy. W roku 2020 rezygnujemy z rozbudowanego programu. Nie będzie żadnej formy współzawodnictwa ani pikniku na Wyspie Młyńskiej.

A teraz pozytywne informacje.

Żeby Was nie odzwyczaić od Kayakmanii mamy oryginalną propozycję. W terminie Kayakmanii w bydgoskiej Fabryce Lloyda odbędzie się biesiada kajakowa połączona z koncertem muzyki turystycznej. Zaproś znajomych, turystów, kajakarzy i wspólnie pobiesiadujemy przy znanych turystycznych szlagierach.

W ostatni weekend wakacji, tj. 28-29.08.2020, w Fabryce Lloyda odbędzie się Przegląd Piosenki Turystycznej "Na Szlaku Lloyda".

Program:
PIĄTEK 28.09.
17:00 Otwarcie Fabryki Lloyda
19:00-20:00 Szantomas
20:30- 21:30 Formacja
21:30- … Biesiada Szantowa
SOBOTA 29.08.
17:00 Otwarcie Fabryki Lloyda
19:00-20:00 Jacek Wizner
20:30-21:30 Własny Port
21:30- … Biesiada Szantowa

Zapraszamy na świetną biesiadę szantową wszystkich miłośników morskich i nie tylko! Każdy znajdzie coś dla siebie: od posłuchania najlepszych szlagierów po napicie się kraftowego piwa. Jedno jest
pewne – bardziej klimatycznego weekendu w Bydgoszczy nie znajdziecie! Oczywiście wstęp wolny!

Szantomas
Szantomas, czyli Tomasz Kuręda, to stały bywalec biesiad szantowych. Tomasz zabierze nas swoimi utworami na pełne morze podczas sztormu. Bywalec sceny Gruba Ryba w Gdańsku, Festiwalu
Szantogranie, tawerny Wdzydze Stanica Wodna i wiele, wiele innych. W akompaniamencie gitary zapewni bezcenny klimat podczas pierwszego wieczoru Przeglądu Piosenki Turystycznej Na Szlaku
Lloyda.

Formacja
Kolejnym zespołem, który umili nam piątkowy wieczór, będzie Formacja, czyli piosenki z wybrzeża i morskie opowieści. Zespół FORMACJA powstał w 2008 roku, jako „supergrupa” złożona ze znanych na szantowej scenie wykonawców i popularnych muzyków folkowych. Przez lata skład ulegał zmianom, aż w końcu ustalił się w kształcie: Jacek Jakubowski, Krzysztof Jurkiewicz, Tomasz
Hałuszkiewicz, Cezary Rogalski i Paweł Grodzki. Repertuaru FORMACJI to głównie autorskie utwory Krzysztofa Jurkiewicza i Jacka Jakubowskiego oraz tradycyjne utwory folkowe i popularne w Polsce piosenki z kręgu „maritime folk”. Sceniczna żywiołowość uzupełniona ciekawym instrumentarium i wysmakowanymi aranżacjami to niewątpliwie to, co sprawia, że FORMACJA koncertuje od jedenastu lat. Zespół ma na koncie trzy płyty: „Barowe opowieści” (jeszcze jako Gdańska Formacja Szantowa), „Renament” i „Formacja”.

Własny Port oraz Jacek Wizner
Kolejny dzień Przeglądu w Lloydzie zaczniemy występem Jacka Wiznera, któremu będzie akompaniował członek grupy Własny Port – Piotr Gąsiewski. Po występie tego duetu, będziemy mogli posłuchać zespołu Własny Port, który pisze o sobie tak: „Własny Port” to magia, którą udało mam się ujarzmić dzięki wieloletniej przyjaźni. Założyliśmy nasz zespół we trzech. Piotr Gąsiewski – gitarzysta, kompozytor i dusza wszelkich spotkań międzyludzkich. Rafał Ordak – autor piosenek, wokalista i konferansjer amator. Marcin Kijak – basista i lekko zaspane, ale zawsze – „zwierze” sceniczne. Po latach dołączył do nas Maciej Drapiński – akordeonista, człowiek o wielkim poczuciu humoru, taki nasz „plasterek” na troski.

Zapraszamy serdecznie, na spotkanie z nami i naszą muzyka. Wypłyńcie z „Własnym Portem” i razem przeżyjmy przygodę.

Jeżeli potrzebujesz noclegu, masz własny namiot i chcesz uczestniczyć w Przeglądzie Piosenki Turystycznej i tegorocznej Kayakmanii, proszę o wysłanie swojego zgłoszenia na adres e-mail: bozena@kayakmania.pl lub emiliam@kayakmania.pl. Za niewielką płatnością udostępnimy Ci możliwość ustawienia namiotu i skorzystania z sanitariatów na terenie Fabryki Lloyda. 

W sobotę 29.08.2020 r., na miejskim odcinku Brdy w Bydgoszczy wszyscy razem popłyniemy kilkunastokilometrową pętlę. Nie ma w tym roku wpisowego, a wstęp na biesiadę jest bezpłatny.

„Spływ kajakowy Kayakmania 2020” rozpocznie się i zakończy na UKS „Kopernik” Babia Wieś i trwać będzie od godz. 11:00 do godziny 15:00.                               

Po zakończeniu Spływu – grill.                                                                                                                                               

Organizator nie zapewnia kajaków.

Proszę o ich zabezpieczane we własnym zakresie i przesyłanie swoich zgłoszeń na adres e-mail emiliam@kayakmania.pl lub bozena@kayakmania.pl do piątku (28.08.2020) włącznie do godzony 13:00

Gorąco zaprasza zespół Kayakmanii i Kujawsko – Pomorski Związek Kajakowy

Apelujemy do wszystkich klubów turystyki kajakowej z kujawsko–pomorskiego i innych regionów o mobilizację i zgłaszanie się na Kayakmanię 2020.

Policzymy się przed przyszłoroczną próbą bicia rekordu Guinnessa w paradzie kajakowej?

SKONTAKTUJ SIĘ ORGANIZATORAMI

Kontakt

 
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
Wpisz tekst z obrazka w to pole (wielkość liter ma znaczenie)
Bydgoskie Stowarzyszenie Kajakowe BINDUGA
  • ul. Fordońska 156 85-752 Bydgoszcz
  • bozenap@leshigiena.pl
  • Bożena Pęczkowska - tel. 509 499 636
NIP: 554-293-58-99
REGON: 363737660
Numer KRS: 0000601489
Nr konta: 81 8144 0005 2011 0112 0015 0001
Bank Spółdzielczy w Koronowie